Butelkowy

  Show all

  88ha White  Region: Cornudella de Montsant.

  Uwagi degustacyjne: To wino wyróżnia się wizualnie w swym blasku i jasności. Jest jasne w kolorze z zielonymi refleksami. Gładkie i aromatyczne z dominantą białych owoców jabłoni i gruszy oraz subtelnymi kwiatowymi nutami. Gładkie i świeże w ustach.

  Zbiory: Wczesne zbiory z małą ilością opadów oraz gorącym latem. Warunki klimatyczne z małą amplitudą dziennych temperatur nadają winu intensywny aromat i lekką kwasowość.

  Proces produkcji: Wyselekcjonowany ręczny zbiór do skrzynek 15 kg, a następnie grona są schładzane do -2°C. Kolejnym etapem jest delikatne oddzielenie szypułek i lekki wycisk. Moszcz jest oddzielany w ciągu 24 godzin, a wino jest przelewane do francuskich dębowych beczek 300 I.

  Profil Wina: 88 ha jest winem świeżym, gładkim i aromatycznym w nosie. Aromaty białych owoców wychodzą na pierwszy plan, a w ustach jest wyważone, gładkie i przyjemne.

  Dobór potraw: 88 ha charakteryzuje się świeżością i gładkością, co powoduje, że jest idealnym partnerem dla lekkich obiadów, kremów z zup jarzynowych i tostów z pasztetem, a także ryb i dań z ryżu.

  Zawartość alkoholu: 13%

  Winnica Ronadelles

  Winnica Ronadelles została założona w 2002 roku przez Jaume Giral celem rozwoju win biodynamicznych, które odzwierciedlą subtelność oraz charakter terenu. To marzenie, które pozostało niezmienione do dzisiaj, rozpoczęło się w małej rodzinnej winnicy przeznaczonej do stworzenia wina z własną tożsamością, bazując na szacunku, zrównoważonym rozwoju i wiedzy poprzednich pokoleń.

  Ronadelles zlokalizowana jest w Katalonii, w gminie Cornudella de Montsant, około 40 kilometrów od Tarragony. Położona w kilku środowiskach, dostosowanych do szeroko zróżnicowanych typów ziemi oraz rzeźby terenu. Ta dogodność pozwala na produkcję różnego rodzaju wina i podkreślenia jego wyjątkowości. Wina z winnicy Ronadelles z natury są wypełnione charakterem ziemi, mikroklimatu i własnego sposobu kultywowania.