Show all

Winnica Cortijo de Trifillas to malownicze miejsce, położone w gminie Liétor (Albacete) na około 700-800 m n.p.m. Klimat śródziemnomorski, a także bardzo korzystne ziemie uprawne – brunatne i wapienne – sprawiają, że jest to miejsce idealne do hodowli zarówno winorośli, jak i oliwek.

04-06 10. 2018 r. odwiedziliśmy to niezwykłe miejsce, aby jeszcze lepiej zrozumieć produkty, jakim są wina i oliwy hiszpańskie.

Polska w Hiszpanii i Hiszpania w Polsce

Inspiracje Win i Oliw od 2016 roku współpracują ściśle z grupą Terramagna, do której nalezy winnica Cortijo de Trifillas, importując ich wina i oliwy. 11.09 2018 r. (już nie po raz pierwszy) naszą firmą odwiedził Miguel Angel Diaz – Export Area Manager, który opowiedział nam szeroko i barwnie o idei marek, proponowanych przez Terramagę. Następnie zarząd Inspiracji Win i Oliw udał się do Hiszpanii z rewizytą, która zaowocowała jeszcze bardziej ścisłą współpracą.

Hiszpańskie wina i oliwy w Polsce

Terramagna narodziła się z głębokiego szacunku do przyrody i środowiska naturalnego. Natura jest dla nich największą inspiracją do tworzenia wina najwyższej jakości. Oprócz tego Cortijo de Trifillas to także ok. 1000 ha gaju oliwnego i uprawa 9 odmian oliwek – trzeba przyznać, że jest to rzecz niezwykle imponująca, której owocem są oliwy najwyższej jakości. Trzeba dodać, że codzienna praca winnic jest nagradzana uznaniem niezależnych podmiotów, które doceniają ich wysiłek i nienaganną jakość. Filozofia grupy Terramagna łączy się nierozerwalnie z filozofią firmy Inspiracji Win i Oliw, dla których liczy się przede wszystkim dobra jakość produktu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Przypominamy, że od niedawna wina z winnicy Cortijo de Trifillas można kupić w sieciach handlowych Euro i Avita.